Veoma sam počastvovan i zahvalan što sam ovde…

Aleksandar Vuković avatar

Ibon Navaro je stigao u Beograd tokom popodnevnih časova u subotu i odmah se bacio na posao. Novi trener crveno-belih već je proveo prve dane u glavnom gradu Srbije, a utisci su mu, kako kaže, izuzetno pozitivni. „Veoma sam počastvovan i zahvalan što sam ovde. Za mene je velika prilika da budem deo ovako velikog kluba, ne samo u Srbiji, već i u Evropi. Sve što sam video je odlično. Organizacija je sjajna, ljudi su sjajni, svi pokušavaju da mi pomognu da se što pre prilagodim. Za sada imam samo lepe reči o ovom iskustvu“, rekao je Navaro.

Nakon četiri i po godine provedene u Malagi, Navaro je odlučio da se upusti u novu avanturu. „Odlučio sam da napustim Malagu u nedelji naše poslednje utakmice regularne sezone u Vitoriji. To je bilo u petak. Mislim da sam u nedelju uveče dobio poziv od agenta, koji mi je rekao da postoji interesovanje kluba. Bilo je: ‘Vau.’ Nisam to očekivao“, otkrio je španski stručnjak.

Crvena zvezda, kao jedan od najvažnijih sportskih klubova u Srbiji i Evropi, pruža mu jedinstvenu priliku da pokaže svoje sposobnosti. Navaro je istakao da je njegov cilj da unapredi igru tima i da sa crveno-belima ostvari značajne rezultate, posebno na međunarodnoj sceni.

Tokom svog boravka u Beogradu, Navaro se sastao sa članovima uprave kluba, kao i sa igračima. Njegov entuzijazam i motivacija su očigledni, a prvi razgovori su bili usmereni na strategije za predstojeće takmičenje. „Želim da radim sa igračima na njihovom razvoju i da im pomognem da postanu bolji. Zvezda ima sjajan tim sa mnogo potencijala i verujem da možemo da postignemo velike stvari zajedno“, dodao je on.

Trener je takođe naglasio važnost zajedničkog rada i timskog duha. „Fudbal je timski sport i bez zajedništva ne možemo postići uspeh. Verujem u rad, disciplinu i posvećenost, i očekujem to i od svojih igrača“, rekao je Navaro.

Pored toga, novi trener je podelio svoja zapažanja o infrastrukturi i uslovima za rad u Beogradu. „Imamo sve što nam je potrebno da bismo radili na najvišem nivou. Treninzi će biti intenzivni i fokusirani na razvoj igrača, kako bismo postigli ciljeve koje smo postavili“, istakao je.

Navaro je takođe govorio o svojim prethodnim iskustvima u trenerskoj karijeri, naglašavajući kako su oni oblikovali njegov pristup i filozofiju. „Svaka ekipa je posebna i zahteva drugačiji pristup. U Malagi sam naučio mnogo o radu sa mladim igračima i želim da prenesem to iskustvo ovde“, dodao je.

Navaro je svestan pritiska koji dolazi sa vođenjem jednog od najvećih klubova u regionu, ali se nada da će uspešno odgovoriti na izazove. „Svaka utakmica je važna, a pritisak je deo posla. Uvek ću dati sve od sebe i očekujem da će i moji igrači to raditi“, zaključio je.

U narednim danima, Navaro će nastaviti sa radom i pripremama za novu sezonu, dok će navijači crveno-belih sa nestrpljenjem pratiti njegov rad i rezultate. Njegov optimizam i energija donose nadu i uzbuđenje među fanovima, koji se nadaju da će pod njegovim vođstvom Crvena zvezda ostvariti nove uspehe na domaćoj i međunarodnoj sceni.

Navaro je takođe izrazio želju da se poveže sa navijačima, ističući važnost njihove podrške. „Navijači su srce kluba. Bez njih, sve bi bilo drugačije. Želim da ih inspirišem i da zajedno prođemo kroz sve izazove“, poručio je novi trener.

Ova nova era za Crvenu zvezdu počinje i svi su radoznali kako će se razvijati pod vođstvom Ibon Navara.

Aleksandar Vuković avatar