Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu, kroz saradnju sa Višim javnim tužilaštvom, uhapsili su D. J. (26) zbog sumnje da je izvršio krivično delo ubistvo u pokušaju. Hapšenje se dogodilo nakon incidenta koji se odigrao 22. aprila 2025. godine u ulici Omladinskih brigada na Novom Beogradu. Prema navodima iz policijskog saopštenja, D. J. je u ugostiteljskom objektu iz vatrenog oružja teško ranio tridesetdvogodišnjeg Dejana V. i potom pobegao sa mesta događaja.
Dejan V. je pogođen u nogu, a njegovo stanje nakon incidenta je stabilno. Hitna pomoć ga je prevezla u Urgentni centar, gde su mu konstatovane teške telesne povrede, uključujući povredu arterije na nozi, zbog čega je smešten na odeljenje intenzivne nege. Incident je izazvao veliku pažnju javnosti, a snimci hapšenja osumnjičenog pokazuju specijalce kako upadaju u stan i zatiču ga u krevetu.
Osumnjičeni D. J. je odmah uhapšen i zadržan do 48 sati, nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti sproveden nadležnom tužilaštvu. U saopštenju se navodi da je D. J. bio maskiran kao „dostavljač hrane“ u trenutku napada na Dejana V. Ovaj detalj dodatno komplikuje situaciju, jer pokazuje planiranje i predmeditaciju u izvršenju krivičnog dela.
Dejan V. u trenutku napada bio je na dozvoljenoj šetnji, pošto služi kaznu kućnog zatvora sa elektronskim nadzorom zbog prebijanja Darka Lilića, bivšeg predsednika Jugoslavije. Prema nezvaničnim izvorima, Dejan V. ima pravo na šetnju kao deo kazne, što je omogućeno zakonom. Ova situacija postavlja pitanje bezbednosti i potencijalnih rizika za osobe koje su na izdržavanju kazne.
Pucnjava u naselju „WEST65“ izazvala je veliku uznemirenost među lokalnim stanovništvom. Policija je brzo reagovala, a uviđaj je obavljen na mestu događaja kako bi se prikupili svi relevantni dokazi. Prve slike sa mesta pucnjave prikazuju policijske inspektore i hitnu pomoć koja pruža pomoć ranjenom Dejanu V.
Ovaj incident se dešava u kontekstu rastuće zabrinutosti za bezbednost u urbanim sredinama, pogotovo kada su u pitanju obračuni između pojedinaca. U poslednje vreme, Beograd je svedok sve većeg broja nasilnih incidenata, što dodatno naglašava potrebu za jačanjem bezbednosnih mera i prevencijom kriminala.
Prema informacijama iz policije, nakon hapšenja, D. J. će se suočiti sa ozbiljnim optužbama koje mogu uključivati višegodišnje zatvorske kazne ako bude proglašen krivim. Pravni proces će verovatno trajati nekoliko meseci, a tokom tog vremena očekuje se da će se otkriti više detalja o motivima i okolnostima napada.
Ova situacija takođe ukazuje na sveprisutni problem nasilja u društvu i potrebu za efikasnijim sistemima rehabilitacije i nadzora nad osobama koje su u sukobu sa zakonom. Posebno je važno obezbediti da osobe koje su na izdržavanju kazne ne predstavljaju opasnost za druge, što uključuje i procenu rizika prilikom odobravanja dozvoljenih šetnji ili drugih aktivnosti.
U zaključku, hapšenje D. J. zbog sumnje na pokušaj ubistva Dejana V. osvetljava kompleksnost problema nasilja i kriminala u savremenom društvu. Ovaj incident može biti signal za nadležne institucije da preispitaju postojeće mere i politike u vezi sa bezbednošću i rehabilitacijom osuđenika.