Očajno veče za Srbina! Atlanta razbila poslednji tim Zapada, Bodan se ispromašivao

Košarkaši Atlante pobedili su večeras na svom terenu San Antonio sa 109:99 u meču NBA lige. Ovo je bila pobeda Hoksija nad Sparsima, koji su ostali poslednji na tabeli Zapadne konferencije sa sedam pobeda i 32 poraza.

Atlanta je tokom meča dominirala i imala 35 poena prednosti, ali je ekipa Grega Popoviča uspela u završnici da priđe na minus šest, ali ne i da režira istorijski preokret.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović nije se proslavio u pobedi Atlante. Kapiten „orlova“ je na terenu proveo više od 25 minuta, ali uspeo je da postigne samo pet poena i upiše tri skoka. On je očajno šutirao iz igre, pogodivši jednom za dva iz deset pokušaja i jednom za tru iz šestog puta.

Hoksi su rešetali goste od starta sa svih pozicija, a prednjačio je Trej Jang, koji je već u prvom poluvremenu isporučio 29 poena protivniku. Koliko su Sparsi bili očajni najbolje pokazuje podatak da su do odmora primili čak 69 poena, dok su dali svega 34.

U drugom poluvremenu domaćin je nastavio u istom ritmu, održavao je visoku dvocifrenu prednost sve do završnice, kada je očekivano usledilo opuštanje, za koje na sreću na kraju nisu kažnjeni.

Hokse je predvodio Jang sa dabl dabl učinkom od 36 poena i 13 asistencija, dok je Džonson ubacio 16. Sparsima nije pomogla ni sjajna partija Viktora Vembanjame, koji je meč završio sa dabl-dabl učinkom od 26 poena i 13 skokova.

Sledeća utakmica Atlantaće biti protiv Denvera, dok San Antoniu sledi meč sa Memfis Grizzlies.