NOVAK ĐOKOVIĆ JE TENISKA SILA! Nole počistio „dželata“ veterana i pokazao da je povreda prošlost

Aleksandar Vuković avatar

U trećem kolu Australijan opena Novak Đoković je pobijedio Tomasa Ečeverija rezultatom 3:0 u setovima. Ečeveri je iznenadio veterane u uvodnim kolima, prvo Endija Marija, potom Gaela Monfisa. Međutim, naišao je na Novaka koji je od starta postavio visok tempo igre. U prvom setu, nakon pet uvodnih gemova, Đoković je oduzeo servis Ečeveriju i potvrdio brejk, rezultatom 6:3. U drugom setu, Ečeveri se mučio sa servisom, a Đoković je iskoristio svaku priliku, pobijedivši 6:3. U trećem setu, Ečeveri je pružio otpor, ali Đoković je na kraju pobijedio taj-brejkom 7:2. Unatoč sitnicama koje su izazvale negodovanje navijača, kao što su upozorenje za vreme i prigovor Ečeverija, Đoković je pokazao izvanrednu igru te pobijedio.

U taj-brejku, Ečeveri je pružao otpor, ali Đoković je odnio pobjedu s rezultatom 7:2. Iako je Ečeveri servirao u posljednjoj sekundi, nije bio opomenut ni jednom, za razliku od Đokovića koji je dobio opomenu za isto. Unatoč mukotrpnim gemovima, Đoković je ostao čvrst i osvojio sve poene potrebne za pobjedu.

Đoković je odlično služio servis, koristio ritern pri servisu protivnika i kretao se odlično, pokazujući da su zdravstveni problemi koje je imao ranije prošlost. Također, važno je napomenuti da je Đoković samo jednom izgubio meč koji je vodio 2:0 na grend slemu.

U drugom setu, Đoković je dominirao od početka, osvojivši 6:3. Iako se Ečeveri trudio da se vrati u set, Đoković je uspio osvojiti ključne poene i završiti set u svoju korist. U trećem setu, Ečeveri je pružao otpor, ali Đoković je uspio osvojiti taj-brejk.

Iako je Ečeveri pružao snažne udarce i naterao Đokovića na nekoliko grešaka, to nije bilo dovoljno da zaustavi Đokovićevu pobjedu. Đoković je pokazao svoju izvanrednu igru i odlučnost te zasluženo pobijedio. Sada se okreće idućem protivniku te se nada da će nastaviti uspješan nastup na turniru.