Lajpcig dva puta vodio, Leverkuzen na kraju pobedio VIDEO

Fudbaleri Bajer Leverkuzena ostvarili su važnu pobedu u derbiju 18. kola Bundeslige protiv Lajpciga rezultatom 3:2. Ova pobeda ih je ponovo odaljila od Bajerna na tabeli, sa sedam bodova prednosti. Lajpcig je ostao na 33 boda nakon ove utakmice.

Domai su poveli veoma rano, već nakon sedam minuta igre, kada je avi Simons postigao fenomenalan gol. Međutim, Leverkuzen je uspeo da izjednači samo dva minuta nakon početka drugog poluvremena, kada je Natan Telja iskoristio ubaenu loptu sa leve strane.

Međutim, Lajpcig je ponovo stekao prednost nakon što je Diopend prevario golmana Leverkuzena i postigao gol nakon sjajne kontre. Ipak, Leverkuzen je i ovog puta uspeo da se vrati u utakmicu, kada je Donatan Ta postigao gol glavom nakon kornera sa leve strane.

Odlučujući gol za Leverkuzen postigao je Pijer Hinkapi u 91. minutu utakmice, čime su osigurali pobedu.

Ova pobeda je još jedan korak ka osvajanju Bundeslige za ekipu Bajer Leverkuzena, koja i dalje nema poraz u ovoj sezoni. Ostali rezultati utakmica u 18. kolu Bundeslige su sledeći:
– Hajdenhajm – Volfsburg 1:1
– Keln – Borusija Dortmund 0:4
– Frajburg – Hofenhajm 3:2
– Darmtad – Ajntraht Frankfurt 2:2
– Bohum – Štutgart 1:0

Nedeljni mečevi su Bajern Minhen protiv Verder Bremena i Borusija Menhengladbah protiv Augzburga, dok je meč Majnc protiv Union Berlina odložen.

Za sve najnovije vesti iz sveta sporta pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.