Osma sednica Skupštine grada Beograda započela je nešto posle 10 časova, a na dnevnom redu bilo je ukupno 40 tačaka. Sednici je prisustvovalo 85 odbornika. Tokom sednice, odbornici su imenovali više direktora javnih komunalnih i gradskih preduzeća. Nenad Ivanović postavljen je za vršioca dužnosti Javnog komunalnog preduzeća „Upravljanje javnim prevozom Beograd“ na šest meseci, dok je Miodrag Pešić ponovo imenovan za direktora Gradskog centra za socijalno preduzetništvo na period od četiri godine. Dejan Ribać je takođe ponovo postavljen za vršioca dužnosti direktora „Beogradskog parka“, dok je Jasmina Božović imenovana na dužnost u Skupštini Privrednog društva Sportski centar „Novi Beograd“. Odbornici su takođe razrešili i imenovali članove upravnih i nadzornih odbora u raznim preduzećima i ustanovama čiji je osnivač Grad Beograd.
Šef odborničke grupe „Aleksandar Vučić – Beograd sutra“, Aleksandar Mirković, istakao je da je Beograd jedan od najboljih gradova u ovom delu Evrope kada je reč o socijalnoj politici. On je pohvalio gradonačelnika Aleksandra Šapića za uvođenje besplatnog gradskog prevoza, naglašavajući da je to bila ranije nezamisliva ideja koja je postala stvarnost. Mirković je napomenuo da su mnogi svetski mediji pisali o ovom postignuću. Odbornik Vuk Stanić je dodao da će Beograd od juna imati i besplatne bazene, vrtiće i udžbenike, naglašavajući da troškove javnog prevoza snose bogatiji građani, čime se promoviše socijalno odgovorna politika.
U vezi sa odlukom o pomoći za đake, odbornici su jednoglasno usvojili Odluku kojom se porodicama sa decom školskog uzrasta dodeljuje pomoć od 20.000 dinara za školsku 2025/2026. godinu. Gradska sekretarka za obrazovanje, Aleksandra Čamagić, izjavila je da ostvarivanje ove pomoći predstavlja važan korak ka olakšavanju troškova obrazovanja za porodice. Prošle godine, skoro 200.000 đaka u Beogradu dobilo je ovu pomoć, a Čamagić se nada da će se tendencija nastaviti.
Odbornici su takođe usvojili set urbanističkih planova, uključujući planove za delove opština Savski venac, Voždovac, Čukarica i druge. Tokom rasprave, glavni urbanista Beograda, Marko Stojičić, naglasio je da ni u jednom trenutku nije smelo da se gradi u Bloku 4, ističući da su svi radovi izvedeni u skladu sa regulacionim planom iz 1991. godine. Stojičić je odbacio tvrdnje da izgradnja podzemne garaže ugrožava Narodnu biblioteku Srbije, pozivajući građane da ne šire paniku.
Dnevni red sednice usvojen je sa 61 glasom „za“, dok je 14 odbornika bilo protiv. Opozicioni odbornici su tražili raspravu o raznim pitanjima, uključujući izgradnju stambenih objekata i inspekcijski nadzor, ali su njihovi predlozi za dopunu dnevnog reda odbačeni.
Ispred Skupštine Beograda, pre početka sednice, opozicioni odbornici su održali protest, držeći fotografije obezbeđenja koje je tokom prethodne sednice bilo u sukobu s građanima i opozicijom. Govorili su Boško Šindić i Mila Popović, ističući potrebu za većom transparentnošću i odgovornošću vlasti.
Na dnevnom redu sednice bila su pitanja vezana za urbanu infrastrukturu, kao i predlozi za izmenu odluka o javnom linijskom prevozu i drugim komunalnim uslugama. Odbornici su razmatrali i izveštaje o radu pravobranilaštva i ombudsmana grada, što ukazuje na važnost javne kontrole i odgovornosti lokalnih vlasti prema građanima.
Ova sednica je pokazala da se Beograd suočava s izazovima u oblasti urbanog planiranja, socijalne politike i javnog prevoza, dok se vlasti trude da odgovore na zahteve građana i unaprede kvalitet života u gradu.