U blizini Bulevara kralja Aleksandra na Zvezdari se danas, oko 16 sati, odigrala drama koja je uzburkala duhove lokalnih stanovnika. Prijavljeno je da su se začuli pucnji u blizini jednog ugostiteljskog objekta, što je odmah privuklo pažnju policije. Međutim, pripadnici MUP-a koji su brzo stigli na mesto događaja nisu pronašli čaure niti bilo kakve tragove koji bi potvrdili prijavu o pucnjavi. Očevici su izjavili da su zvuci podsećali na petarde, što dodatno komplikuje situaciju.
Policija je primila obaveštenje o pucnjavi ispred lokala na Zvezdari, uz informacije da je ispaljeno više hitaca. Ipak, kada su došli na lice mesta, sproveli su detaljan pregled i obavili uvid u kamere, ali nisu našli nikakve dokaze koji bi sugerisali da je pucnjava zaista i bila odigrana. Na licu mesta nije pronađen ni pancir, što dodatno potvrđuje da nije bilo oružanih obračuna.
Uprkos izostanku dokaza, policija nastavlja da istražuje prijavu o pucnjavi kako bi utvrdila sve okolnosti koje su dovele do ovog incidenta. Očevici su ispričali svoje utiske o događaju, naglašavajući da su zvukovi bili slični onima koje proizvode petarde, a ne pravog oružja.
Jedna žena koja je bila u salonu u blizini izjavila je: „Mislila sam da deca bacaju petarde, ali sam za svaki slučaj krenula da zatvorim vrata. Provirila sam i videla neki dim, a ubrzo nakon toga i policiju.“ Ova izjava ukazuje na to da su prisutni u toj oblasti u trenutku incidenta bili prilično zbunjeni.
Jedan od očevidaca, koji je bio na svom radnom mestu, rekao je: „Čuo sam dva prigušena pucnja na 10 metara od mog radnog mesta. Zvučalo je kao da je petarda u pitanju. Potom sam video tri mladića kako beže.“ Ove izjave dodatno ukazuju na to da su ljudi u toj oblasti bili svesni nečega što se dešava, ali nisu mogli da potvrde da li je reč o pravoj pucnjavi ili nečemu drugom.
S obzirom na situaciju, policija je u potrazi za dodatnim informacijama koje bi mogle pomoći u rasvetljavanju ovog incidenta. Postavlja se pitanje koliko su ovakvi događaji česti u ovom delu grada i koji su uzroci za njihovo dešavanje. Zbog nedostatka dokaza, ostaje nejasno da li se zaista radilo o pucnjavi ili je reč o nečemu što je izazvalo paniku među građanima.
U svakom slučaju, incident je podigao tenzije u zajednici, koja je već opterećena raznim problemima. Bezbednost građana je uvek na prvom mestu, te se očekuje da će policija nastaviti sa istragom kako bi umirila strahove lokalnog stanovništva. Ovaj događaj može poslužiti kao podstrek za dodatne mere bezbednosti u tom delu Beograda.
U zaključku, iako su se pojavili izveštaji o pucnjavi, nema dovoljno dokaza koji bi to potvrdili. Očevici su imali različite percepcije o situaciji, a policija nastavlja da istražuje kako bi razjasnila sve što se dogodilo. U vreme kada su ovakvi incidenti sve više prisutni u medijima, važno je ostati smiren i osloniti se na zvanične izvore informacija. Građani se nadaju da će policija uskoro razjasniti situaciju i da će Zvezdara ponovo postati mirno mesto za život.



