U poslednjih nekoliko godina, Fejsbuk je postao prava digitalna pijaca, a sve veći broj malih proizvođača koristi ovu mrežu za prodaju voća i povrća. U grupama poput „Voće i povrće“, koja ima više od pet hiljada članova, svakodnevno se objavljuju ponude za razne vrste voća i povrća, kao što su jagode, trešnje, maline, krompir i drugi proizvodi. U opisima objava nalaze se cene po kilogramu, lokacije i načini isporuke, bilo lično preuzimanje ili dostava na kućnu adresu.
Jedan od korisnika grupe, Janoš Korponai, nudi roze krompir „balaton“ po ceni od 70 dinara, a takođe prodaje jabuke različitih sorti. „Prodajem jabuke Ajdared i Zlatni delišes po ceni od 110 dinara, dok sorta Jonagored košta 115 dinara po kilogramu,“ rekao je on. Dragana Goronja iz Veternika pohvalila se da je uspela da proda celu turu jagoda po ceni od 330 dinara po kilogramu, dok Lazar Stajić nudi jagode „Džoli“ za 280 dinara.
Na „tezgi“ kod Veljka Đurana, kupci mogu naći Medene jagode po ceni od 300 dinara za gajbicu koja sadrži oko pet kilograma. Ove jagode su opisane kao prelepe, bez trulih i loših komada. Kada je reč o povrću, Marko Milanović iz Velike Drenove prodaje rasad paprike ajvaruše, naglašavajući da je kvalitet ekstra i da je rasad uredno tretiran.
Vladimir Dejanić iz okoline Šapca nudi beli mladi krompir po ceni od 150 dinara po kilogramu, dok se beli mladi luk prodaje po ceni od 50 dinara za vezicu, dok veće količine koštaju 40 dinara. U grupi „Trešnje sa trešnjaka“, koja takođe broji više od pet hiljada članova, vrši se prodaja i otkup trešanja. Danijela Zole Stevanović nudi trešnje po ceni od 900 dinara po kilogramu, dok Ljubomir Ivanović nudi jeftinije za 50 dinara.
Objava Sanje Nikolić o trešnjama izazvala je brojne komentare, a mnogi su se žalili kako je mraz uništio njihove voćnjake. U grupi „Kupinari Srbije“, korisnici očekuju da će ove godine otkupna cena biti do 300 dinara. Stručnjaci ističu da ovakav način prodaje ima brojne prednosti, uključujući bržu komunikaciju, niže troškove i direktnu zaradu.
Za mnoge male proizvođače, društvene mreže su postale ključna tačka za povezivanje s kupcima. Kupci im se javljaju putem poruka, a preporuke se šire od profila do profila. Ovaj vid prodaje omogućava malim proizvođačima da direktno dođu do svojih kupaca i da na taj način ostvare bržu i efikasniju prodaju domaćeg voća i povrća. Na taj način, Fejsbuk se pokazao kao moćan alat za promociju lokalnih proizvoda, donoseći koristi i proizvođačima i potrošačima.