Pukla cev u centru Beograda: Saobraćaj preusmeren, deo grada bez vode

Milan Petrović avatar

Zbog kvara na magistralnom cevovodu u Ulici kraljice Marije, ispred Mašinskog fakulteta, deo potrošača na opštinama Palilula i Stari grad ostao je bez vode. JKP „Beogradski vodovod i kanalizacija“ saopštilo je da je u toku zatvaranje vode i da će sanacija kvara početi nakon izolacije cevovoda. Očekuje se da će vodosnabdevanje za većinu potrošača biti stabilizovano tokom dana.

Prema najnovijim informacijama koje je preduzeće objavilo na svom zvaničnom sajtu, potrošači u Ulici kraljice Marije, broj 27, neće imati vodu do 22 časa. U međuvremenu, saobraćaj u tom delu Beograda je otežan zbog radova. Reporterka „Blica“ javila je da se saobraćaj odvija otežano od jutros.

Tramvajske linije 2L, 5 i 10 su skraćene i preusmerene, tako da trenutno saobraćaju do Omladinskog stadiona. Autobuske linije, uključujući liniju broj 65, nastavljaju da saobraćaju bez prekida. Voda je prekrila ulicu, pa se vozačima savetuje da voze pažljivo.

Ovaj incident naglašava važnost redovnog održavanja infrastrukture i brzog reagovanja u situacijama kada dođe do kvarova. Građani su pozvani na strpljenje dok se sanacija ne završi i dok se ne obezbedi normalno vodosnabdevanje.

Milan Petrović avatar