U Beogradu, predsednik Srpske radikalne stranke, Vojislav Šešelj, izneo je svoje mišljenje o skromnom odzivu na proteste blokadera koji su se održali na Vidovdan. Prema njegovim rečima, okupljanje je privuklo između 20.000 i 60.000 ljudi, dok je prošli mart zabeležio učešće više od 100.000 građana. Ovakvi podaci ukazuju na značajan pad interesa za proteste, što Šešelj pripisuje umoru naroda od kontinuiranih akcija blokadera.
Šešelj je takođe izrazio bojazan od mogućih incidenata tokom protesta, ukazujući na to da je podrška građana blokaderima drastično opala. Takođe, on je napomenuo da su ‘srpski neprijatelji’ oni koji aktivno podržavaju ove proteste, sugerišući da njihova liturgija nije u skladu s nacionalnim interesima.
Prema njegovim rečima, radikalizam se ne može videti u redovima blokadera, već pre predstavlja oblik ekstremizma koji preti stabilnosti. Ova ocena dolazi usred tenzija u društvu, gde se različite ideje i pokreti bore za pažnju i podršku, ali se čini da su blokaderske akcije izgubile privlačnost.
U vezi sa situacijom, predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, takođe se oglasio. On je osudio ponašanje demonstranata, ističući da ne postoji niko ko može biti iznad zakona. Vučić je rekao da će država ostati odlučna u svom stavu prema onima koji krše pravila, naglašavajući da ne planira da potpisuje pomilovanja za one koji su se ponašali na nezakonit način.
Na ovaj način, Vučić signalizira da će vlada održavati strogu kontrolu nad svim javnim okupljanjima i delovanjima koja nisu u skladu sa zakonom. Ova izjava dolazi u trenutku kada su protesti postali česta pojava, ali sa sve manje ozbiljne podrške od strane većine građana.
S obzirom na trenutnu situaciju, jasno je da su očekivanja od ovih protesta bila precenjena, a raspoloženje naroda se pomerilo prema skeptičnosti kada su u pitanju dalja okupljanja. Mnogi se pitaju kakve posledice ovo može da ima za dalju dinamiku protesta i kako će se situacija razvijati u budućnosti.
U zaključku, čini se da su protesti blokadera na Vidovdan ostavili za sobom osećaj neuspeha, a lideri ovih pokreta će se morati suočiti sa izazovima kako bi ponovo pridobili poverenje i podršku šire javnosti.