Hezbolah nazvao zapadne vesti o toj grupi lažne i da predstavljaju psihološki rat

Milan Petrović avatar

Hezbolah, militanta grupa sa sedištem u Libanu, odbacila je vesti koje dolaze iz zapadnih zemalja kao lažne i deo psihološkog rata. U saopštenju grupe, navodi se da ne postoje izvori unutar Hezbolaha koji iznose informacije o sudbini zvaničnika grupe nakon vazdušnih napada na južna predgrađa. Tvrdi se da se stav Hezbolaha uvek objavljuje putem zvaničnih kanala za odnose sa javnošću.

Hezbolah je militantna grupa sa snažnim prisustvom u političkom i vojnom životu Libana. Osnovana je 1985. godine i od tada je imala značajnu ulogu u regionalnim sukobima. Grupa se često suočava sa optužbama za terorizam od strane zapadnih zemalja, ali je i dalje snažna politička sila u Libanu.

Pored političkog angažmana, Hezbolah je poznat po svojoj vojnoj moći i aktivnostima. Grupa se borila protiv izraelske vojske u više navrata i smatra se jednom od najefikasnijih gerilskih formacija u regionu. Sa snažnom infrastrukturom i podrškom iranskog režima, Hezbolah je uspeo da održi svoju poziciju kao ključni igrač u političkom i vojnom životu Bliskog istoka.

U saopštenju grupe, naglašeno je da ne postoji istinitost informacija koje dolaze iz zapadnih medija u vezi sa Hezbolahom. Tvrdi se da su to lažne vesti koje se koriste kao deo psihološkog rata protiv grupe. Hezbolah je optužen za različite aktivnosti, uključujući terorizam, ali grupa tvrdi da se bori za prava Palestninaca i protiv izraelske okupacije.

Hezbolah je nedavno bio meta vazdušnih napada na južna predgrađa, što je izazvalo zabrinutost za sudbinu zvaničnika grupe. Međutim, u saopštenju se ističe da nema istinitih informacija o sudbini zvaničnika i da se sve vesti o grupi trebaju potvrđivati putem zvaničnih kanala.

Grupa Hezbolah ima snažnu kontroverznu reputaciju u regionu i širom sveta. Optužena je za terorističke aktivnosti, ali se i dalje smatra ključnim igračem u regionalnim sukobima. Sa podrškom Irana, Hezbolah je uspeo da održi snažan vojni kapacitet i politički uticaj u Libanu.

Zapadne zemlje, posebno Sjedinjene Američke Države, često imaju negativan stav prema Hezbolahu. Grupa se suočava sa sankcijama i optužbama za terorizam, ali i dalje uspeva da održi svoju prisustvost u političkom životu Libana. Sa snažnim vojnim kapacitetom i podrškom Irana, Hezbolah je ključni igrač u regionalnim sukobima koji potresaju Bliski istok.

Odnosi između zapadnih zemalja i Hezbolaha su napeti, posebno zbog divergentnih političkih interesa i ideologija. Grupa se smatra neprijateljem zapadnih vrednosti i interesa, ali istovremeno ima snažnu podršku u regionu, posebno od strane Irana.

Hezbolah sebe vidi kao borca za prava Palestninaca i protiv izraelske okupacije. Grupa je aktivna u podršci palestinskim borcima i u vojnim akcijama protiv Izraela. Smatra se da je Hezbolah jedna od najefikasnijih gerilskih grupa u regionu, sa velikim vojnim kapacitetom i sposobnošću da parira izraelskoj vojnoj moći.

U saopštenju grupe, naglašeno je da vesti koje dolaze iz zapadnih zemalja nisu verodostojne i da se prave samo zbog psihološkog rata protiv Hezbolaha. Grupa tvrdi da su lažne vesti deo šire strategije za diskreditaciju i demonizaciju grupe u očima sveta.

Hezbolah je snažan politički i vojni igrač u regionu, sa velikim uticajem u Libanu i šire. Grupa se suočava sa brojnim izazovima, ali uspeva da održi svoju poziciju kao ključni igrač u regionalnim sukobima. Sa podrškom Irana, Hezbolah ostaje jedan od najvažnijih aktera u političkom i vojnom životu Bliskog istoka.

Milan Petrović avatar

Pročitajte takođe: