Građani krenuli iz Novog Sada peške na skup u Beogradu (VIDEO)

Jovana Radić avatar

Na novosadskim ulicama vijori se transparent „Srbija pobeđuje“, dok se građani okupljaju u cilju podrške predsedniku Aleksandru Vučiću. Ova manifestacija je deo šireg pokreta koji okuplja pristalice aktuelne vlasti, a njihov cilj je da pokažu jedinstvo i podršku vladi u Beogradu.

U ranim jutarnjim satima, veliki broj građana iz Novog Sada krenuo je peške prema Beogradu, noseći transparente i zastave. Ovi ljudi su izrazili svoju odlučnost da pruže podršku Vučiću na predstojećem skupu. Mnogi od njih su obukli majice sa natpisima koji ističu nacionalnu ponos i jedinstvo, dok su u rukama nosili transparente koji pozivaju na podršku aktuelnoj vlasti.

Okupljanje je počelo na glavnim trgovima i ulicama grada, gde su građani razmenjivali utiske o trenutnoj političkoj situaciji u zemlji. Njihovo raspoloženje je bilo optimistično, a među njima se mogla čuti muzika koja je dodatno podizala atmosferu. Organizatori su obezbedili i prevoz za one koji nisu mogli da idu peške, ali većina je insistirala na tome da pešače do Beograda kako bi pokazali svoju predanost i strast prema svojoj zemlji i vođi.

Na putu ka glavnom gradu, učesnici su pravili pauze kako bi se odmorili, a pritom su se delili obroci i piće. Mnogi su iskoristili priliku da se fotografišu i dokumentuju ovaj trenutak, koji su smatrali istorijskim. „Ovo je naš način da pokažemo da stojimo uz našeg predsednika i da verujemo u njegovu viziju za Srbiju“, rekao je jedan od učesnika, dodajući da je važno da se čuje glas podrške vlasti.

Na društvenim mrežama, slike i video zapisi sa ovog događaja brzo su se šireli, dok su mnogi korisnici izražavali svoje mišljenje o okupljanju. Dok su jedni pohvalili hrabrost i odlučnost učesnika, drugi su kritikovali ovu vrstu mobilizacije, smatrajući da je to samo pokušaj vlasti da pokaže snagu i kontrolu u trenucima kada se suočava sa kritikama.

Kako se okupljanje približavalo Beogradu, atmosfera je postajala sve uzbudljivija. Ulice su bile pune ljudi koji su se pridruživali onima koji su već krenuli, a pesma „Srbija pobeđuje“ odjekivala je širom putanje. Ova manifestacija je postala simbol jedinstva i kolektivnog duha, a učesnici su se trudili da ostave što jači utisak na prolaznike i ljude u automobilima.

Dolaskom u Beograd, učesnici su se okupili ispred glavnih državnih institucija, gde su se pridružili drugim grupama koje su već bile okupljene. Scena je bila impresivna, sa hiljadama ljudi koji su se okupili kako bi izrazili podršku Vučiću i njegovoj vladi. Organizatori su najavili razne govore, muzičke nastupe i druge sadržaje kako bi dodatno animirali okupljene.

Na skupu su se mogli čuti različiti govori, a mnogi govornici su isticati postignuća aktuelne vlasti u oblasti ekonomije, infrastrukture i nacionalne sigurnosti. U svom govoru, Vučić je zahvalio svim okupljenima na podršci i naglasio važnost jedinstva u vremenu kada se zemlja suočava sa različitim izazovima. „Samo zajedno možemo izgraditi bolju budućnost za našu decu i našu Srbiju“, poručio je Vučić, izazvavši ovacije prisutnih.

Na kraju skupa, učesnici su se razdvojili sa osećajem ponosa i zajedništva, verujući da su svojim prisustvom doprineli jačanju podrške vladi. Ovaj događaj je ponovo otvorio diskusiju o političkoj klimi u Srbiji i odnosu građana prema aktuelnoj vlasti, a mnogi će ga pamtiti kao važan trenutak u političkom životu zemlje.

Jovana Radić avatar