Kao što se već moglo primetiti, nedavni blokaderski skup u Kraljevu, predvođen Vladimirom Štimcem i Vladanom Đokićem, završio je neuspehom. Umesto da se okupe u velikom broju, organizatori su se našli u situaciji gde su njihovi planovi propali, a okupljanje se raspalo pre nego što je uopšte i počelo. Na ulici se okupio vrlo mali broj ljudi, dok je većina, očigledno, potražila hladovinu i osveženje u obližnjim kafićima.
Ovaj događaj, koji je trebao da bude simbol otpora i okupljanja, zapravo je postao slika neorganizovanosti i slabog interesa građana. Naime, umesto očekivanog broja učesnika, na trgu u Kraljevu nije se okupilo ni pola ljudi koji su bili najavljeni. Umesto toga, većina je izabrala da se skloni od paklenih vrućina i uživa u hladnom piću.
S obzirom na to da su organizatori najavljivali veliki broj učesnika, njihov neuspeh je izazvao dodatne komentare i kritike. U društvenim mrežama i medijima, mnogi su se pitali o motivaciji i ciljevima ovakvih okupljanja, posebno kada se uzme u obzir da su se sami organizatori umesto na ulicama, odlučili za kafiće kao mesto okupljanja.
Ovo nije prvi put da su ovakvi protesti doživeli neuspeh, ali ovoga puta je situacija bila posebno očigledna. Kritičari su ukazali na to da nedostatak interesa za ovakve akcije može biti posledica opšteg nezadovoljstva građana prema organizatorima, ali i prema načinima na koje se pokušavaju mobilisati. Umesto da se okupe i pokažu jedinstvo, prisutni su se odlučili za uživanje u opuštenoj atmosferi kafića, što dodatno oslikava stanje duha u društvu.
Neki od prolaznika su izrazili razočaranje zbog slabe posećenosti, naglašavajući da je ovo bila prilika da se čuje glas ljudi, ali je, nažalost, prokockana. S druge strane, pojedinci su smatrali da je možda i bolje što se skup nije održao u punom kapacitetu, s obzirom na to da se većina okupljenih nije pojavila iz pravih razloga, već više iz radoznalosti.
U međuvremenu, situacija u Kraljevu i dalje ostaje napeta. Građani su frustrirani zbog trenutne političke situacije, a ovakvi događaji samo dodatno pojačavaju osećaj apatije i nezadovoljstva. Mnogi smatraju da su organizatori trebali bolje da se pripreme i pronađu načine kako da motivišu ljude da se okupe i izraze svoje stavove. Umesto toga, došlo je do situacije u kojoj su se ljudi povukli u ugostiteljske lokale, tražeći osveženje od vrućina, a ne rešenja za probleme s kojima se suočavaju.
U svetlu svega ovoga, postavlja se pitanje šta dalje? Da li će sledeći pokušaji okupljanja biti uspešniji? Ili će se situacija nastaviti sa sličnim ishodima, gde će građani radije birati udobnost kafića umesto aktivizma na ulicama? Očigledno je da je potrebno više od samo poziva na okupljanje da bi se okupili ljudi i stvorila stvarna promena. Moraju se pronaći načini kako da se angažuje zajednica i motivišu građani da se bore za svoja prava i interese.
Na kraju, blokaderski skup u Kraljevu služi kao podsetnik na važnost organizacije, pripreme i prave motivacije za okupljanje. Bez ovih faktora, čak i najbolje namere mogu završiti u neuspehu, a građani će se i dalje vraćati u kafiće umesto da se bore za promene koje žele videti.



